KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805360
nr 1580 5360
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 november 2023
kl 20:53:21
1.300 kr
1.400 kr
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing